Всім відомо про те, що держава надає батькам послугу “муніципальна няня”. Так от, від 30.09.2020 року Уряд затвердив нові умови отримання 1859 гривень для батьків дітей до 3 років. А саме:

реклама

розмір компенсації за догляд за дитиною з інвалідністю становить два прожиткові мінімуми на дітей віком до шести років;

компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;

компенсація послуги „муніципальна няня” надається, якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;

компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;

муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.

Так ось нещодавно президент запевнив украївнців у тому, що наступного року не потрібно буде ходити зі справками нікуди, усе будуть брати з реєстру.

Але є одне “але”. Треба довести ,що батьки виховують дитину інваліда та оформили няню, потрібно принести такі документи, що свідчать про такий діагноз. Батькі які працюють, потрібні принести документи, що вони вже на роботі.

Але це нонсенс, буди на роботі та буди у декреті до 3 років (на які і даються гроші “муніципальної няні”, тобто 35 тисяч сімей отримують 860 гривень декретних та 1859 грн).

Деякі портали пишуть, хто працював до декрету, ті можуть не працювати, але довести що вони ще знаходяться у декреті по трудовій книжці (яку також Президент Зеленський сказав що відмінить). Уряд пояснень не надав, тобто батьки мають працювати обидва вже від народження дитини, а навіщо тоді догляд за дитиною у декреті.

Хтось скаже, а навіщо народжувати дитину при фінансовій скруті? Нагадаю таким про 2020 рік карантину. Та навіщо платити ПДФ, ПФ, ЕСВ, військовий збір, податок на прибуток підприємств і тп, якщо держава невзмозі платити пенсії через 15 років, та допомагати тім, кому це необхідно, тим, хто більш вразливий?

Згідно постанови уряду, батьки мають працювати. Згідно із вказівок ЦНАПа, можна виховувати дитину та бути у декреті. Тут все залежить від регіону та від свідомості самих керівників соцзахистів. Хто зможе, вирішить це питання адекватно та розумно не відмовляючи батькам в допомозі. Можливо таким чином уряд перекладає усю відповідальність на місцеві бюджети як це було спочатку.

ПРИКЛАД ДОГОВОРУ МУНІЦІПАЛЬНОЇ НЯНІ

По вашему мнению?

%d такие блоггеры, как: